سبد خرید شما خالی می باشد.
نحوه سوراخکاری در سرامیک چگونه است؟

سوراخکاری در سرامیک ها یکی از کارهایی است که نیازمند دقت بسیار زیادی است چرا که در این محصولات به علت وجود لعاب ها و لایه های ترد و شکننده امکان و احتمال شکستی بسیار بالا است اما با رعایت کردن نکات و قواعد لازم می توان این کار را بدون ایجاد خسارت و به بهترین شکل انجام داد.

اولین مرحله انتخاب مته

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در صنعت سرامیک این محصولات به شدت سفت و سخت هستند، بنابراین انتخاب مته مناسب اولین و مهم ترین نکته سوارخکاری در سرامیک است. بهترین مته ای که برای این کار مناسب می باشد مته های الماسه است. به علت لیز بودن سطح کاشی ها ممکن است سوراخکاری مقداری زمان بر باشد و همچنین نوک مته ها به شدت داغ شود و به مرور از کارایی آنها کاشته شود.

اولین مرحله انتخاب مته

دومین مرحله ثابت نگه داشتن مته روی سرامیک

برای ثابت نگه داشتن نوک مته روی سرامیک می توانید از ترفندهایی مانند استفاده از چسب های کاغذی، درب پلاستیکی بطری نوشابه، چوب و ... استفاده کنید و یا سوراخکاری را در محل های اتصال دو سرامیک انجام دهید.

سومین مرحله آغاز سوراخکاری

در این مرحله می توانید سوراخکاری را شروع کنید. این مرحله مهم ترین مرحله است چرا که بهترین ویژگی کاشی ها که همان مقاوت و استحکام آنها می باشد مانع بزرگی برای کار شما خواهد بود؛ بنابراین باید از دریل هایی با خاصیت کنترل سرعت استفاده کنید تا بتوانید با صبر و آرامش این کار را انجام دهید.

سومین مرحله آغاز سوراخکاری

آخرین مرحله اضافه کردن رولپلاک به سوراخ

در مرحله آخر مشکل زیادی نخواهید داشت و همین که لایه صاف و صیقلی و البته سخت سرامیک را سوراخ کردید به استخوان بندی سرامیک می رسید که معمولا بسیار نرم تر از لایه اول می باشد و می توانید با سرعت بخشیدن به مته کارتان را تا انتها انجام دهید و هرکاری که قصد انجام آن را دارید انجام دهید. برای سوراخکاری در اندازه های مختلف ابزارهای مفیدی همانند گرد برها ساخته شده اند که کار را برای شما بسیار راحت تر کرده اند.

نوشتن دیدگاه