سبد خرید شما خالی می باشد.

سرامیک پرسلان چیست؟

سرامیک پرسلان یک نوع جدید از سرامیک ها است که دارای کیفیت و شیوه ساخت منحصر به فردی می باشد. سرامیک های پرسلان را می توان به دو نوع پرسلان لعاب دار و پرسلان پولیش طبقه بندی کرد. این سرامیک ها معمولا از خاک رس، گرانیت و سیلیس ساخته می شوند که تحت حرارت و فشار بسیار بالایی قرار می گیرند که در اثر این دما و فشار به رنگ سفید در آمده و بسیار متراکم می شوند. این نوع سرامیک به دلیل اینکه صنعتی جدید و تازه می باشد و دارای زیبایی و امتیازات ویژه ای است امروزه در بسیاری از مکان های عمومی و ساختمان ها استفاده می شود.

 

مزایا و معایب سرامیک پرسلان

این سرامیک دارای امتیازات مثبت بسیاری است که باعث محبوبیت و استفاده بیشتر آن شده است. از جمله این مزایا نگهداری و تعمیر بسیار آسان آن است؛ آنها به دلیل تراکم بسیار بالا و سطح صاف قدرت جذب آب بسیار پایینی دارند و به همین دلیل به راحتی می توان با آب و شوینده ها تمیز کرد. در برابر صدمات و خراش مقاوم هستند و طول عمر طولانی دارند که به دلیل مواد با کیفیت و شرایط ساخت آنها می باشد.

سرامیک با لعاب پرسلان از نظر زیبایی تقریبا سرامد تمام کاشی ها و سرامیک ها می باشد. این نوع سرامیک ها به دلیل دوام و مقاومت بالا برای محیط های عمومی و پر رفت و آمد بسیار مناسب هستند. این سرامیک ها تقریبا در تمام شرایط آب و هوایی طول عمر بالای خود را حفظ کرده و تحت تاثیر شرایط جوی قرار نمی گیرند.

 

از معایب آنها می توان به قیمت گران آن اشاره کرد. همچنین وزن بالایی دارند و نصب آنها هم نسبت به سرامیک های عادی سخت تر است.

 

نصب سرامیک پرسلان

معمولا یا توسط چسب سرامیک نصب می شود و یا به روش اسکوپ. در روش اول که از یک چسب سرامیک پودری استفاده می شود و روند سریع و اقتصادی را دارد. این چسب ها در برابر رطوبت و صدمات مقاوم هستند. همچنین می توان با استفاده از ملات و بندکشی این سرامیک ها را نصب کرد. در روش اسکوپ هم بدون استفاده از ملات و با استفاده از اسکوپ های فولادی و به صورت خشک نصب می شوند.

نوشتن دیدگاه