سبد خرید شما خالی می باشد.
بهترین کاشی استخری

با نزدیک شدن به تابستان و استفاده مجدد از استخرها بحث گرم انتخاب کاشی مطرح می‌شود. تعداد بسیاری از افرادی که به دنبال کاشی مناسب می‌گردند افرادی هستند که قصد بازسازی استخرهایشان را دارند و باید توجه داشت که هزینه بازسازی این استخرها با هزینۀ ساخت یک استخر جدید تفاوت چندانی ندارد.

انتخاب کاشی استخری مناسب، با توجه به گزینه‌های زیادی که در بازار وجود دارد، تبدیل به یک تصمیم دشوار می‌شود. شما باید کاشی مورد نیازتان را براساس دوام و جذابیت انتخاب کنید و بعد به سراغ رنگ و نوع کاشی بروید. هنگام انتخاب کاشی استخری، علاوه بر زیبایی باید به فاکتورهایی نظیر سطح امنیت، ماندگاری، هزینه نگهداری و هزینه نصب و در نهایت هزینۀ خرید آن توجه کنید. با ما در این مطلب همراه باشید تا همه چیز درمورد کاشی استخری را بررسی کنیم.

نکات مهم در انتخاب بهترین کاشی استخری

بودجه

از بودجۀ خود اطمینان داشته باشید و بر اساس آن هزینه کنید: در برخی موارد هزینه کاشی استخر ممکن است سر به فلک بکشد. حواستان باشد اگر استخر بزرگی دارید، ممکن است نیاز به برآورد بودجه داشته باشید تا بتوانید ساخت استخر را به پایان برسانید. مقایسه گزینه‌ها و طرح‌های مختلف ضرری ندارد. با این وجود، برآورد بودجه شما باید بیشتر متناسب با کیفیت کاشی باشد تا زیبایی آن.
همچنین توجه داشته باشید کاهش هزینه در کوتاه مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می شود، اما تمرکز روی کیفیت باعث می‌شود که هزینه تعمیر استخرتان کمتر شود. کاشی‌های استخر به دلیل حرکت آب به سرعت کثیف می‌شوند پس باید به هزینه تمیزکردن استخر نیز توجه کرد.

اولویت بندی

در هنگام خرید کاشی مواردی که برایتان اهمیت بیشتری دارند را فهرست کنید. برای مثال تمیزی و بهداشت استخر. در این صورت باید از کاشی‌های کلاسیک استفاده کنید که قطع بزرگ‌تری داشته باشند. کاشی‌های بزرگ رسوبات کمتری می‌گیرند و در نتیجه دیرتر کثیف می‌شوند. کاشی‌های کوچک‌تر برای طراحی و خلق طرح و تصویر به کار می‌روند، پس باید اولویت خود را مشخص کنید.

رنگ کاشی

از رنگ کاشی غافل نشوید: رنگ به دلیل انعکاسش روی آب و ایجاد عمق از عوامل مهمی است که باید به آن توجه شود. اگر طرفدار تمیزی هستید و از یکنواختی خسته نمی شوید رنگ سفید را به شما پیشنهاد می کنیم. این رنگ باعث می شود شما احساس آرامش بیشتری داشته باشید و مدت زمان بیشتری را در استخر بگذرانید. به خاطر داشته باشید که عرشۀ استخر به دلیل محل رفت و آمد بزرگسالان و کودکان نیاز به جنسی از کاشی دارد که کمترین لغزش را ایجاد کند.

با توجه به اینکه خرید و نگهداری کاشی استخری موضوعی تخصصی و هزینه‌بر است به شما توصیه می‌شود بر اساس نیازهایتان با یک مشاور مجرب مشورت کنید. شما می توانید زیباترین نوع کاشی استخری با طرح های متنوع  را در سایت ایران سرام مشاهده کنید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ارتباط باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کاشی استخری

کدام کاشی ها برای استخر مناسب ترند؟

کاشی سنگی

اگر می‌خواهید استخرتان ظاهری طبیعی داشته باشد و به دنبال یک طراحی خاص و روستایی هستید می‌توانید از کاشی‌های سنگی استفاده کنید. این کاشی‌ها که نمای سنگ دارند گزینۀ بسیار مناسبی برای شما خواهند بود. کاشی‌هایی که نمای سنگی دارند درست مانند سنگ طبیعی دارای انواع بافت‌های طبیعی هستند و چون این کاشی‌ها مانند سنگ متخلخل نیستند و جلبک و کپک در آنها رشد نمی‌کند نگهداری از آنها بسیار ساده‌تر از سنگ طبیعی است. در حال حاضر محبوب‌ترین سنگ‌ها سنگ آهک، ماسه سنگ، سنگ لوست و کاشی گرانیت است. درست است که گرانیت از قیمت بالایی برخوردار است اما به دلیل بافت و رنگ‌های ملایمی که دارد استخر را گرم و جذاب خواهد کرد.

کاشی پرسلانی

کاشی‌های پرسلانی و موزاییکی بهترین گزینه برای استفاده در استخر هستند. موادی که برای کاشی یا سرامیک استخر خود انتخاب می‌کنید می‌تواند هم بر ظاهر و هم بر قیمت استخر شما تأثیر بگذارد. کاشی‌های چینی و موزاییکی بسیار مقرون به صرفه، با دوام و در دسترس هستند. این نوع کاشی‌ها در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف، از آبی کلاسیک گرفته تا بافت‌های مدرن، در بازار موجود هستند. تمیز کردن این کاشی‌ها کار پیچیده‌ای نیست و در برابر خراش نیز مقاوم هستند.
این کاشی‌ها با نصب و مراقبت مناسب سال‌ها در برابر رطوبت و مواد شیمیایی استخر مقاومت می‌کنند..کاشی پرسلانی گرما را به خود جذب نمی‌کند و می‌تواند سنگ فرشی مناسب برای عرشه استخرتان به حساب بیاید. جذب آب این نوع کاشی صفر است که باعث می‌شود و در مقابل یخ زدگی مقاوم باشد و از سطح کار جدا نشود. یادتان باشید متداول‌ترین کاشی‌های مورد استفاده در استخرهای واقع در فضای سرپوشیده و روباز کاشی‌های پرسلانی هستند.

کاشی پرسلانی

کاشی شیشه ای

کاشی‌های شیشه هم گزینۀ دیگر شما هستند. این نوع کاشی‌ها بسیار زیبا و براق هستند و به دلیل انعکاس نور باعث فوق‌العادۀ استخرتان می‌شود. این نوع کاشی صیقلی و هموار است، در نتیجه با تماس به بدن افراد خراشیدگی به وجود نمی‌آورد اما قدم زدن روی آن کاری بسیار خطرناک است و ممکن است باعث از دست دادن تعادل افراد شده و برایشان خطرآفرینی کند. با وجود اینکه کاشی شیشه‌ای بسیار لوکس است و تا حدودی می‌تواند باعث افزایش قیمت ملک شما شود، اما باید توجه داشت که هزینه اولیه، نصب و نگهداری آن از کاشی‌های دیگر بسیار بیشتر است.

نوشتن دیدگاه