سبد خرید شما خالی می باشد.

صادرات کاشی و سرامیک من جمله سرامیک نمای ساختمان در ایران در سال‌های گذشته رشد بسیار بالایی را تجربه کرده است، زیرا علاوه بر اشتغال افزایی، تحرک در تولید و رشد اقتصادی، سهم بزرگی از صادرات غیر‌نفتی کشور را به خود اختصاص داده است. طبق آمارهای موجود، صنعت کاشی و سرامیک، اشتغال بیش از ۳۸۰ هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم فراهم ساخته است.

کشور‌های پاکستان، روسیه، ارمنستان، ترکیه، افغانستان، گرجستان، سوریه، ترکمنستان و بعضی کشورهای آفریقایی و کشور‌های حوزه خلیج فارس از جمله عراق، امارات متحده عربی، کویت و قطر از جمله مقاصد اصلی صادرات کاشی و سرامیک هستند.

آمار صادرات کاشی و سرامیک در سه ماهه نخست سال و کل سال 95

آمار صادرات کاشی و سرامیک کل کشور در سال 1395 حدود 345،843،192 دلار بوده است. هم‌اکنون ایران دارای رتبه هفتم صادرات کاشی جهان است. اما با این وجود، عدم بازاریابی مناسب، عدم وجود دانش فنی و وجود مشکلات سیاسی باعث پایین آمدن این آمار می شود. حدود 70 درصد کاشی صادراتی ایران به عراق، 20 درصد به کشور افغانستان و تنها 10 درصد به دیگر کشورها صادر می‌شود. در سه ماهه نخست امسال صادرات کاشی به یک میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۸۳ دلار رسیده و در مدت مشابه پارسال ۱۲ هزار و ۷۸۸ دلار کاشی و سرامیک صادر شده است. انتظار می رود در سال های آینده ارزش صادرات محصولات کاشی و سرامیک افزایش پیدا کند.

 

 

نوشتن دیدگاه